Rekor kırdı: Adana’nın yeni gözdesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan köprü, Şehir Hastanesi, Çukurova Üniversitesi, Yeni Adana Stadı, adliye binası ve bölge idari mahkemesine erişimi kolaylaştırarak kent trafiğine büyük rahatlama getirdi.

Sabah Gazetesi’nde yer alan haberde, köprünün kullanıcılarından motosikletli spor antrenörü Serap Dönmez, köprünün açılmasıyla birlikte işe ulaşım süresinin önemli ölçüde kısaldığını belirtti. Dönmez, “İşe yetişmek için daha önce toplu ulaşım aracı kullanıyorduk ve zaman kaybı yaşıyorduk. Köprü açılır açılmaz hemen motosiklet aldım ve kullanmaya başladım. Çok kısa sürede işyerime gidiyorum.” dedi. Bir diğer vatandaş Mustafa Cabbar ise, “Bu köprü trafik çilesini ortadan kaldırdı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Köprüden büyük bir keyifle geçiyorum.” şeklinde konuştu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün açılması, Adana’nın ulaşım altyapısında önemli bir dönüm noktası oluşturdu. Köprü, kentin çeşitli noktaları arasında bağlantı sağlarken, özellikle yoğun kullanılan bölgelere ulaşımı da hızlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir